Bağcılar Cam Balkon Fiyatları

Bağcılar Cam Balkon Fiyatları

14 Aralık 2018 0 Yazar: admin

Türkiye olarak istanbul bölgesi cam balkon fabirkası satışlarımız başlamıştır Ülkemizin bulunduğu ekonomik nedenlerden dolayı, hemen hemen her ürüne belirli ölçülerde zamlar gelmektedir. Özellikle cam balkon sektöründe camlara ve alüminyuma gelen zamlar, 2018 cam balkon fiyatları arttırmaktadır. 2018 cam balkon fiyatları camın kalınlığı, camın rengi, cam özellikleri, kullanılan profil cinsi ve özelliğine göre bazı değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle tam olarak cam balkon fiyatı alamayabilirsiniz. 2018 cam balkon fiyatları teklif formumuzu doldurarak ve tam ölçülerinizi girerek, müşteri temsilcilerimizin sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca sizinle iletişime geçen uzman müşteri temsilcilerimize, cam balkon hakkında aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

2018 Cam Balkon Fiyatları

Cambalkon

Yaz aylarında sıklıkla kullanılan balkonlar, kış aylarının gelmesi ile kullanılamaz hale gelmektedir. Soğuk havaların kendini göstermesi ve birlikte yağan yağmur nedeni ile balkon keyfinden mahrum kalan insanlar, cam balkon sistemini tercih ederek bu durumdan tamamen kurtulabilmektedir. Cambalkon sistemi; mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen balkon kapatma modelidir. Cambalkon sisteminde camlar katlanarak aynı veya farklı yönlerde toplanabilmektedir. Böylece yılın her mevsiminde balkonunuzu kullanabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Cambalkon sisteminin birbirinden farklı özellikte bulunan bir çok modeli mevcuttur. Bunlar;

Tüm bu cam balkon modellerinin ortak özelliği, tüm mevsim değişikliklerinden kaynaklanan doğal afetlere karşı sizleri ve balkonunuzu korur. Temperli camlar kullanılan cam balkon sistemlerinde, camlar normal camlara göre darbeler karşı 5 kat daha dayanıklıdır. Böylece çok şiddetli rüzgarlar da bile, balkonunuza soğuk hava girmesi bu camlar ve cam balkon fitilleri ile engellenmektedir.

2018 Cam Balkon Fiyatları

Cambalkon Avantajları

 • Camlar istenildiği zamanlarda açılabilir ve kapanabilir yapıdadır. Böylece kış aylarında tamamen kapalı duruma getirerek soğuk havalardan korunabilir, yaz aylarında dilediğiniz zaman camların tamamını açarak ferah bir alanda rahatlıkla vakit geçirebilirsiniz.
 • Yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerin iç ortama sızması %99 oranında engellenmektedir. Cambalkone.com olarak tüm cam balkon sistemlerinde damlalıklı alüminyum profiller kullanarak, suyun iç ortama sızmasının karşısına geçmekteyiz.
 • Cam balkon sistemlerinde darbelere karşı dayanıklı temperli camlar kullanılmaktadır. Böylece çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için güvenli bir alan oluşturarak, hırsızlık olaylarının da karşına geçmektedir.
 • Birbirinden farklı cam renk seçenekleri bulunmaktadır. Bu renk seçeneklerinden zevklerinize ve bina yapısına göre dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca sistemde kullanılan paslanmaz alüminyum profiller istenilen renklerde üretilebilmektedir.
 • Dışarıdan gelebilecek istenmeyen gürültü ve seslerin, sizleri rahatsız etmesini engeller.
 • Isı yalıtımı sağlayarak iç ortam ısısını dengelere ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.
 • Temperli cam, paslanmaz alüminyum profiller ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen cambalkon sistemlerini, uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Bir çok alanda kullanılan Giyotin Cam oldukça kullanışlı bir cam sistemidir. Otomatik pencere sistemlerinden olan bu camlar motorludur. Bu sistemde, ray kanalları içerisinde dikey hareket eden üçlü ray sistemi kullanılmaktadır. Camlar yukarıdan aşağıya hareket etmektedir. Hareketini sağlayan ana elamanlar vardır. Bunlar; zincir, motordur. Somfy marka motor ile cama bağlı zinciri döndürmesi ile çalışmaktadır. Bu sayede güçlü bir hareket sistemi elde edilmektedir ve camlar orantılı bir şekilde hareket eder. Giyotin cam sisteminin en önemli noktası hiç şüphesiz sabit olan camdır. Hareketli camlar sabit camın üzerine çekilir ve sistem açık konumda olduğu zaman camlar küpeşte şekli alır ve giyotin camı oluşturur.

Kısaca bir tanım yapmak istersek şöyle özetleyebilir. Sabit camın üzerinde hareketli camlar bulunur ve yukarı aşağı hareket eder. İstenilen seviye de tutulabilen bu camlar sayesinde temiz hava seviyenizi kontrol edebilirsiniz.
Giyotin cam sisteminin en önemli özelliği uzaktan kumandalı bir sistemle çalışıyor olmasıdır. Yerinizden kalkmadan uzaktan kumanda ile camı istediğiniz seviyede tutabilirsiniz, bu da konforlu ve rahat bir şekilde oturmanızı sağlar.

Giyotin Cam Özellikleri

 • Basit ve kullanışlı bir özelliğe sahiptir.
 • Otomatik ve manuel çalışma seçenekleri vardır.
 • Modern ve estetik bir görünümü vardır.
 • Bakımı ve temizliği oldukça rahattır.
 • Güvenliği sağlayan kilit sistemi sayesinde güvenlik seviyesi yüksektedir.
 • Camların geniş açılımı ile gün ışığının içeri girmesine olanak sağlar ve doğal bir aydınlanma sağlar.
 • Enerji tasarrufu sağlamaktadır.
 • Sessiz bir çalışma mekanizmasına sahiptir.
 • Görüş alanınızı bozmadan panoramik bir görüş alanı sağlar ve dış ortam ile bütünlük sağlar.
 • Camları darbelere karşı dayanıklıdır.

Giyotin Cam Kullanım Alanları

Kullanım alanları olarak genellikle kafeteryalar ve restaurantlardır. Bunun haricinde evlerin veya iş yerlerinin oda bölmelerinde kullanılır. Özellikle mağazalarda kullanılır nedeni ise daha çekici ve özel bir mağaza vitrinine sahip olmak istenmesidir. Kullanılan bu alanlardan hariç genellikle kış bahçeleri, teraslar, çatı balkonları ve pergola sistemli tentelerde kullanılır.

Giyotin Cam Avantajları

Giyotin camın birbirinden farklı özellikleri ile kullanımı vardır. Giyotin cam sisteminin en önemli avantajlarından birisi ısı yalıtımlı olmasıdır. Bu sistem ısı yalıtımlı malzemelerden üretilir ve camları ısı yalıtımlı camlardır. Ortamda ki ısıyı koruyarak dışarıdan gelen soğukluğun iç ortama girmesini engeller. Ayrıca kapalı konumda iken mevsimlerin doğallığından kaynaklı yağmur, kar gibi etkenlerden sizleri korur. Aynı zamanda toz, polen, yaprak gibi pisliklerin içeriye girmesini engeller. Rüzgar ve fırtınalara dayanıklı olan camları sayesinde uzun ömürlü kullanımı sağlanmaktadır. Dışarıdan gelen istenmeyen ve rahatsız edici seslere karşı ses yalıtımı mevcuttur. Panoramik kullanımı sayesinde hiç bir şekilde manzara kaybı yaşatmamaktadır.

Cam Balkon Çeşitleri

Cam malzemelerin ışık alan yapısına, evimizin bir çok mekanında ihtiyaç duymaktayız. Gün ışığı ve güneş ısısından daha iyi faydalanabilmek için özellikle balkon ve teras gibi alanlarda cam malzemeleri kullanabiliriz. Ya da yılın soğuk aylarında yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerden korunarak, bu alanlarda rahatça oturabilmek için, açık olan bu alanları cam malzeme ile kapatabiliriz. Ayrıca özellikle açık balkonlarınız veya teraslarınız var ise ufak çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için de tehlikeli bir alan olmaktadır. Bu bazı nedenlerden dolayı balkonları kapatma fikri oldukça uygundur. Balkonlarınızı veya teraslarınızı cam balkon sistemleri ile kapatabilirsiniz. Cam balkon çeşitleri ile balkon ve teraslarınızı yılın her mevsimi rahatlıkla kullanabilir, çocuklarınız ve aileniz için güvenli bir alan tasarlayabilirsiniz. Cam balkon çeşitleri ile birlikte eviniz daha modern ve estetik bir görünüm elde etmektedir.

Cam balkon çeşitleri birbirinden farklı çalışma prensiplerine ve özelliklerine sahiptir. Bu cam balkon çeşitleri ise şunlardır;

Katlanır Cam Balkon

Cam balkon çeşitleri arasında en çok tercih edilen cam sistemidir. Camlar sağ ve sol yönlere doğru, alüminyum ray içerisinde hareket etmektedir. Hareket eden camlar bir yönde toplanarak katlanmaktadır. Böylece balkonunuzu dilediğiniz zaman kapalı halde kullanabilir ve mevsimsel değişikliklerden kaynaklanan doğal afetlerden korunabilirsiniz, dilediğiniz zaman da açık bir balkon olarak kullanarak güneş ışınlarından faydalanabilirsiniz. Çerçevesini oluşturan paslanmaz alüminyum profiller, darbelere karşı dayanıklı temperli camlar ve kaliteli malzemeler katlanır cam balkon sistemini oluşturmaktadır.

Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü cam balkon sistemi eşikli ve eşiksiz olmak üzere iki farklı çeşitte uygulanabilmektedir. Eşikli sürgülü cam balkon sisteminde camların hareket etmesini sağlayan eşikli alüminyum profil bulunmaktadır. Camlar içerisine monte edilen vidalı tekerlekler bulunur. Bu tekerlekler ile birlikte camlar, çıkıntılı alüminyum profil üzerinde hareket etmektedir ve bir yönde toplanarak iç içe geçmektedir. Eşiksiz sürgülü cam balkon da ise alüminyum raylar üzerinde çıkıntı bulunmamaktadır. Cam panellerin alt ve üst bölgelerinde dışarıya monte edilen yaylı tekerlekler bulunur ve alüminyum profil üzerinde hareket eder.

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon sistemi en üst seviyede ısı yalıtımlı bir cam balkon sistemidir. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller, temperli camlar, alüminyum fitiller ve kullanılan her malzeme en üst seviyede ısı yalıtımına sahiptir. Böylece soğuk havalarda daha iyi bir ısı yalıtımı sağlayarak iç ortamı sıcak tutar ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Çalışma prensibi ise katlanır cam balkon sistemi ile aynıdır. Camlar sağ ve sol yönlere doğru hareket eder ve bir yönde toplanarak katlanmaktadır.

Giyotin Cam Balkon

Giyotin cam balkon genellikle mağaza, kafeteryalar, yeme-içme merkezleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Camlar yukarı ve aşağı yönlere doğru hareket etmektedir. En az iki cam bulunmalıdır. Camlar uzaktan kumanda veya manuel olarak el ile hareket etmektedir. Dış tasarımında ise paslanmaz alüminyum malzemeler kullanılmaktadır. Cam panellerin hareket etmesini sağlayan zincirler bulunur ve iç mekanizma da yer almaktadır. Yağışlı havalarda tamamen kapatılarak iç ortamın ıslanmaması sağlanır.